O mnie

W 2009 roku ukończyłem z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Brałem udział w licznych konkursach i przesłuchaniach. W 2009 roku otrzymałem Nagrodę Specjalną Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków na I Międzynarodowym Konkursie Saksofonowym w Łodzi.

W 2009 roku wystąpiłem jako solista, wykonując z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Łódzkiej Koncert na saksofon altowy i orkiestrę smyczkową Es-dur op.109 Aleksandra Głazunowa.

W 2010 zostałem zaproszony do udziału w koncercie upamiętniającym ofiary katastrofy smoleńskiej „Chicago for Poland”, „Memorial tribute koncert” w Millennium Park w Chicago.

Współpracowałem z Filharmonią Łódzką im. A. Rubinsteina, Filharmonią Kaliską, Teatrem Wielkim w Łodzi, Teatrem Muzycznym w Łodzi oraz łódzką grupą teatralną Impro Atak. Prowadzę ożywioną działalność koncertową w kraju i za granicą, wykonując zarówno muzykę klasyczną jak i rozrywkową.ę

W 2013 roku zrealizowałem partię saksofonu w Przewodzie Doktorskim pianistki Bogny Dulińskiej, na temat: „Idiom muzyki francuskiej XX wieku w świetle wybranych kompozycji kameralnych na saksofon i fortepian”.

Swoje umiejętności doskonaliłem, uczestnicząc w wielu kursach mistrzowskich.

W 2015 roku ukończyłem Certyfikowany kurs online „Specialist Certyficate Improvisation” w Berklee College of Music (USA), rozwijając umiejętności m.in. pod kierunkiem G. Burtona.

Od 2008 roku prowadzę klasę saksofonu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Bełchatowie oraz Zespole Szkół Muzycznych im. St. Moniuszki w Łodzi, odnosząc z uczniami liczne sukcesy w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.

W tym okresie 17 moich uczniów zdobyło 68 nagród i wyróżnień na konkursach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych.

Jestem autorem pierwszego w Polsce, multimedialnego podręcznika online do nauki gry na saksofonie „Jak Ugryźć Saksofon?”, rekomendowanego przez Centrum Edukacji Artystycznej.  

 

Osiągnięcia pedagogiczne i bogata działalność artystyczna zadecydowały o przyznaniu:

  • Nagrody Prezydenta Miasta Bełchatowa
  • Nagrody I st. Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej
  • Medalu Komisji Edukacji Narodowej, za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania

 

Od 2021 roku współpracuję jako konsultant z Centrum Edukacji Artystycznej.

Copyright © 2023 Adam Wojtasik | Created by Alproject